De Grote Samenspeeldag
21 August 2021
Op zondag, 17 oktober organiseert de Speeltuinbende voor de allereerste keer De Grote Samenspeeldag op Scoutinglandgoed Zeewolde.
Het is zover! De nieuwe speeltuin op het seminariterrein in Driebergen, waar kinderen sinds eind vorig jaar al kunnen spelen, wordt op 29 maart officieel geopend. Dit is natuurlijk niet zomaar een speeltuin. Het is een samenspeelplek, waar alle kinderen – met en zonder beperking – kunnen spelen.
Stichting Speeltuinen Driebergen heeft de speeltuin gerealiseerd met subsidie vanuit het SamenSpeelFonds. Fantastisch om te zien dat deze speeltuin er nu is en dat gaan we vieren!
De speeltuin bestaat uit een groot speeltoestel, waar kinderen die in een rolstoel zitten ook in kunnen spelen, een ‘inclusieve’ schommel en een wip. Eromheen komt een bloemenveld. Een leuke extra is ook een kleine wandelroute in de omgeving, waar ouders en grootouders met of zonder kinderen allerlei laagdrempelige oefeningen kunnen doen.
Er worden vier samenspeeldagen georganiseerd door stichting Speeltuinen Driebergen. Op zo’n dag worden kinderen met en zonder beperking actief uitgenodigd om te komen spelen. De opening van de speeltuin, op 29 maart, wordt meteen de eerste SamenSpeelDag, met sportbuurtcoaches die activiteiten organiseren. Iedereen is welkom!
Is er in jouw gemeente nog geen speelplek waar kinderen met een handicap kunnen spelen? Wil jij hier als speeltuinbeheerder, oudervereniging of buurtwerkorganisatie verandering in brengen? Vraag dan net als speeltuin in Driebergen een financiële bijdrage aan bij het SamenSpeelFonds. En help de SamenSpeelFonds ambitie - minimaal één speelplek per gemeente, waar kinderen met en zonder beperking samen kunnen spelen - realiseren. Want, samen spelen, is samenleven.
Het SamenSpeelFonds is een initiatief van Jantje Beton en Stichting het Gehandicapte Kind. Het Fonds wordt op haar beurt mogelijk gemaakt door financiële bijdragen van onder andere de Nationale Postcodeloterij, VSB fonds, Dioraphte en Fonds 1818.